O projektu

Projekt Staleté kořeny byl realizován k 100. výročí založení Československa. Cílem projektu je připomenout duchovní a kulturní dědictví našeho národa, propagovat čtyři kořenové hodnoty a posílit osobní a národní identitu Čechů. Projekt se skládá ze tří částí: mediální, vzdělávací a kulturní.

Mediální: Jedná se 100 krátkých videí v on-line, která budou postupně publikována na těchto webových stránkách, na YouTube kanále https://www.youtube.com/staletekoreny a na Facebookové stránce https://www.facebook.com/staletekoreny/. Jde o čtyři kampaňová videa o hodnotách (víra, pravda, svoboda, důstojnost), čtyři, respektive pět osobností v animaci (Konstantin a Metoděj, Jan Hus, Jan Amos Komenský a Tomáš Garrigue Masaryk), 100 rozhovorů se známými osobnostmi a video Dobrá zpráva. Tato videa mají ukázat na naše hluboké národní kořeny a nutnost se k těmto hodnotám navrátit, pokud chceme jako stát i národ žít dál. Také podporujeme občany České republiky, aby natočili a zveřejnili svůj příběh o tom, jak se v životě setkali s těmito hodnotami. 

Vzdělávací: Připravili jsme vzdělávací program k výročí založení ČSR, který na obrazu stromu - české lípy - ukazuje integritu a identitu českého národa a probouzí v žácích touhu po životě v pravdě, víře, svobodě a důstojnosti. Vyškolili jsme přes 30 lektorů, kteří program realizují ve školách. Také jsme vytvořili a vytiskli skládací leták, který obrazově představuje běh dějin českého národa.

Kulturní: V den založení ČSR - 28. 10. 2018 pořádáme výroční slavnosti v obcích ve spolupráci s místními církvemi a vedením měst, při kterých bude slavnostně vysazena lípa století. Je to příležitost obnovit poničené duchovní dědictví a přihlásit se k hodnotovému odkazu našich předků. Tato společenská událost může kulturně obohatit život měst a vesnic.

Projekt Staleté kořeny vznikl v kooprodukci těchto partnerských organizací: Nový život 2000 - PrimeNet, České studny z.s., Film21, PTL.